تبلیغات
گنــاوه نویــن - عید بزرگ مبعث مبارک

عید بزرگ مبعث مبارک

 گزارش سرویس نگاهی به وبلاگ‌های خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در وبلاگ"خاتم‌النبیین" به نشانی http://128hossein128.blogfa.com آمده است: ماه روى پنهان كرده و از دیده‌ها غایب شده بود، بركرانه آسمان تیره تار تنها سوسوى كم فروغ ستاره‌اى به چشم مى‌آمد كه هر دم كوه‌هاى سربه فلك كشیده مكه مى‌توانست پرده‌اى به آن آویزد، كوه‌هایى از سنگ برهنه كه به سان كوچه‌هایى سركش از ظلمت‌هاى فشرده دست به دست هم سپرده، گردن فرازى مى‌كرد.

دنیا به خواب رفته بود غافل از آن مرد هاشمى كه اینك به غار پناه برده بود و در آنجا غرق دریاى تاملات خود در آن ظلمت فراگستر و سنگین، پرتویی از نور حق مى‌جست و در خلوت آن غار همدمى با پرتوى هدایت و آسایش یقین را مى‌پویید.

آن سوى دیگر، نه چندان دور از حراء شهر مكه خفته بود با خاطره روزگاران... مجد و عظمت دینى كه بت پرستى كور طومار آن را درهم پیچییده بود و هر از گاهى لرزه اندیشه بیدارى بر تن این شهر مى‌افتاد و البته دیرى نمى‌پایید كه در زیر بار سنگین كابوسى كه همه هستى‌اش رادر بر گرفته بود آرام مى‌شد.

شهر براى آن مرد تنها كه در غار حرا با خود خلوت گزیده بود، اهمیتى باور نداشت و تنها او را مى دید كه خود را از شلوغى مكه كنار مى‌كشید.

شب در خود فررفته بود، پیش از آنكه سپیده دم بدمد وپرتو نخستین خویش را بر قله‌ها، دامنه ها و دره ها بتاباند، ظلمت فراگستر را به روشنى بدل سازد، با نخستین فروغ سپیده كه دل سیاهى آن شب را شكافت وحى خطاب آسمانى «بخوان» بدو رسید. اقرا... اقرا باسم ربك الذى خلق خلق الانسان من علق اقرا و ربك الاكرم الذى علم بالقلم...

نوشته شده توسط علی كرم نیـــــــــرم - | نظر شما در مورد این مطلب (- -)